Захист дітей в умовах збройної агресії. Інформаційні матеріали

Розпочато конкурс «Я тебе чую» для формування емпатії до дітей на окупованих територіях
Міністерство освіти і науки України спільно з «Центром громадянської просвіти «Альменда» проводять Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Я тебе чую»: лист однолітку в окупації». Мета — сформувати в суспільстві розуміння і співпереживання до реалій життя дітей на тимчасово окупованих територіях.
До участі запрошуються учні 8 – 11 класів закладів загальної, професійно-технічної та фахової передвищої освіти. Їм пропонується написати есе у формі листа до ровесників із ТОТ із розумінням їхнього становища та словами підтримки.


Виставка «Народна іграшка» присвячена до Міжнародного дня захисту дітей, пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Як говорити з дітьми 4-9-ти років про війну? Поради психолога 

Із початку повномасштабної війни Музей воєнного дитинства провів вже 15 воркшопів для батьків, аби допомогти їм у цій боротьбі. Разом з психологинею Інною Строговою батьки розбирали вікові особливості дітей, як краще допомогти дітям зростати в умовах війни, як говорити про події теперішнього, як поділяти складні почуття та як плекати добрі стосунки. Авторка цих воркшопів підготувала відповіді на найчастіші запитання від батьків дітей віком від 4 до 9 років.


Детальніше: https://cutt.ly/KMC16Dk


437 дітей загинуло внаслідок збройної агресії РФ в Україні 

Станом на ранок 21 листопада 2022 року більше ніж 1276 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 437 дітей загинуло та понад 839 отримали поранення різного ступеню тяжкості.



Намальовані долоньки

Як заняття з арттерапії відволікають дітей від війни.


Ювенальні прокурори: 396 дітей загинуло внаслідок збройної агресії РФ в Україні 

Станом на ранок 29 вересня 2022 року більше ніж 1175 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 396 дітей загинуло та понад 779 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.

«Діти війни» - платформа, на яку можна повідомити та знайти всю інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни РФ проти України.


Психологічне здоров’я: що робити, якщо новини «вибили» вас із зони психологічної стійкості? 

Для стабілізування психологічного стану у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» підготували техніки, які допоможуть стабілізувати психологічний стан. 


Психологічне здоров’я: стан завмирання від впливу війни

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» продовжують надавати поради. Сьогодні вони стосуватимуться стресу та стану завмирання організму від впливу війни.


Коли сирену чуєш – то ЗСУ працює: для дітей написали пісню проти паніки

Для дітей створили пісню-практикум про те, як вони можуть упоратися з тривогою й панікою під час сирен.


Детальніше: https://nus.org.ua/news/koly-syrenu-chuyesh-to-zsu-pratsyuye-dlya-ditej-napysaly-pisnyu-proty-paniky/


Пес Патрон розповість про мінну небезпеку. Повчальний мультсеріал від ДСНС для дітей

1 червня Державна служба з надзвичайних ситуацій презентувала повчальний мультсеріал, головним героєм якого є знаменитий пес-піротехнік Патрон. Він розповідає дітям правила мінної безпеки.


Як допомогти дітям не лякатись сирен: поради психологині Світлани Ройз

Експерти Міністерства охорони здоров’я разом з дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз підготували поради, як допомогти дітям не боятися сповіщень про повітряну тривогу та поводитися у ситуаціях, коли чутно вибухи.



Онлайн-практикуми стійкості та відновлення зі Світланою Ройз

ГО “Смарт освіта” та nus.org.ua за підтримки ЮНІСЕФ веде короткі онлайн-практикуми стійкості та відновлення зі сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз.



Розмова з дитиною про війну: поради психологів

Дуже складно підібрати прості та зрозумілі слова під час розмови з дитиною про війну. Для того щоб розпочати таке спілкування, потрібно відчути особисту готовність та сили розмовляти про воєнні події з дитиною.



341 дитина загинула внаслідок дій російської армії

Внаслідок воєнних дій загинула 341 дитина, 622 отримали поранення, повідомляє Офіс Генерального прокурора.



Два місяці з двома дітьми на Азовсталі

60 днів. Двоє дітей. Мінімум їжі та води. Вікторія з чоловіком та дітьми два місяці прожили на Азовсталі. Вони пройшли пекло обстрілів заводу 500-кілограмовими бомбами, голод та допити фільтраційного табору, але вирвались на волю. 


Читати: https://osvitoria.media/experience/dva-misyatsi-z-dvoma-ditmy-na-azovstali-nejmovirna-istoriya-poryatunku-rodyny/


“Мамо, мій День народження буде, коли закінчиться війна?”

Як діти з ООП переживають війну. Поради батькам

Читати: https://nus.org.ua/articles/mamo-mij-den-narodzhennya-bude-koly-zakinchytsya-vijna-yak-dity-z-oop-perezhyvayut-vijnu/


Українських дітей випробовують війною: 5 уроків психологічної стійкості

Як правильно підтримувати дітей під час війни? Які вправи допоможуть у тривожній ситуації? Практичні поради про те, як тренувати внутрішню стійкість у часи кризи.


Детальніше: https://osvitoria.media/experience/ukrayinskyh-ditej-vyprobovuyut-vijnoyu-5-urokiv-psyhologichnoyi-stijkosti/


Освітній геноцид  складова російського геноциду українського народу

У квітні 2022 року Верховна Рада України визнала дії Збройних сил російської федерації, її політичного і військового керівництва, під час останньої фази збройної агресії російської федерації проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу і звернулася до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав щодо визнання вчинення російською федерацією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України. 

Детальніше: https://eo.gov.ua/osvitniy-henotsyd-skladova-rosiyskoho-henotsydu-ukrainskoho-narodu/2022/05/26/


Вже 287 дітей загинули від рук окупантів

287 дітей загинули внаслідок воєнних дій росії проти України, 492 отримали поранення. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора. 


Пізнавальні онлайн-зустрічі для дітей

ГО “Смарт освіта” разом з українськими вчителями проводить пізнавальні онлайн-зустрічі для дітей та підлітків 

Українські діти потребують психологічної допомоги
75% від усіх батьків, які взяли участь в опитуванні, стверджують, що їхні діти демонструють ті чи інші ознаки психотравматизації.
Найбільш розповсюдженою ознакою “емоційних гойдалок” є швидке та безпричинне коливання настрою від гарного до поганого. Він спостерігається у 45% дітей. На другому місці – підвищений рівень тривожності – у 41% дітей.


139 українських дітей зараз вважаються безвісти зниклими

Загалом під час війни поліція розшукувала понад 1,9 тисячі дітей, проте 1 794 дитини вже повернула рідним.

Детальніше 


Підтримка дітей під час війни: яких помилок уникнути?

У чому полягає мистецтво підтримки і як уникнути помилок. Експертні поради з вебінару координаторки у Unique School Яни Хіжінської

Детальніше: https://osvitoria.media/experience/pidtrymka-ditej-pid-chas-vijny-yakyh-pomylok-unyknuty/

В Україні працюють мобільні бригади, які допомагають постраждалим через війну

Мінсоцполітики разом з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» започаткували роботу в Україні мобільних бригад, які допомагають постраждалим через війну. Яку реальну допомогу отримають всі, хто звернувся до такої мобільної бригади? Перш за все – це екстрена перша психологічна допомога та психосоціальна підтримка, фахова юридична консультація, а також онлайн-консультація фахового лікаря. Контакти, куди можна звертатися

ВІННИЦЬКА область:

Бар: +38 068 141 54 37, +38 066 756 27 20

Вінницька (обласна): +38 096 337 61 80, +38 066 756 27 24

Гайсин: +38 096 015 12 11, +38 066 756 27 45

Могилів-Подільський: +38 096 015 11 42, +38 066 756 27 25

Детальніше: https://tellme.com.ua/


Ваша підтримка поруч

Онлайн-платформа «Розкажи мені» цілодобово надає безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії – залиште заявку та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше. 

Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/21870.html


Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки відбудеться 1 червня у День захисту дітей

Для учнів 1–4 класів урок пройде об 11:00. Реєстрація https://bit.ly/урок_1_4_клас

Для учнів 5–11 класів урок пройде о 13:00. Реєстрація https://bit.ly/урок_5_11_клас

Детальніше https://uied.org.ua/vseukrayinskyj-interaktyvnyj-onlajn-urok-iz-minnoyi-bezpeky/


Нервовий тик у дітей. Зберігайте зображення, як допомогти






Унаслідок обстрілів рашистами українських міст і сіл загинуло 242 дітей, понад 440 отримали поранення

Детальніше https://nus.org.ua/news/shhe-odna-dytyna-zagynula-i-dvoye-otrymaly-poranennya-vid-ruk-okupantiv/


Що відбувається зі школами на окупованих територіях?

За даними ООН, станом на 20 квітня 121 тисячу українських дітей вивезли у росію. Більшість депортовані з батьками, чимало з них перебуває у фільтраційних таборах. Наприклад, за повідомленням радника мера Маріуполя, 18 квітня по лінії Мангуш-Нікольске-Ялта утримують не менше 20 тисяч осіб. Російські чиновники проводять там примусове вивчення російської мови.

Замість «Історії України» запроваджено «Історію Вітчизни», яка базується на історії російської імперії та історії Донбасу. Замість «Географії України» вивчають географію Донеччини та нічого не дізнаються про інші регіони. У 2019 році випускники писали твори на тему «Чи потрібна жорстокість на війні?» та брали участь у таких акціях як «Ми — майбутнє росії».

Детальніше https://osvitoria.media/experience/shho-vidbuvayetsya-zi-shkolamy-na-okupovanyh-terytoriyah/

Немає коментарів:

Дописати коментар